1. Przechowuj biżuterię w oryginalnym pudełku. Dzięki temu wyeliminujesz ryzyko zadrapań, rys i zmatowień powstałych w wyniku pocierania różnych elementów o siebie. 

2. Unikaj kontaktu biżuterii z potem, wodą morską, detergentami, chemikaliami i perfumami. Silne środki negatywnie wpływają na trwałość biżuterii. Naturalne perły są szczególnie wrażliwe na kontakt z wodą, która może mieć wpływ na ich połysk oraz kolor.  Zalecamy zdejmowanie biżuterii przed kąpielą oraz wykonywaniem prac domowych.

3. Biżuterię z pereł można czyścić za pomocą wody z dodatkiem delikatnego mydła lub specjalnych ściereczek dostępnych w naszym sklepie internetowym. W przypadku mycia pereł w wodzie należy pamiętać o wypolerowaniu jej do sucha ściereczką oraz pozostawienia do wyschnięcia elementów z nici lub sznurków. 

4. Biżuterię z zapięciem zawsze odpinaj przed założeniem, Unikniesz ryzyka zerwania biżuterii. Podczas użytkowania cienkich łańcuszków lub delikatnych nici oraz gumek jubilerskich należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nawet niewielkie szarpnięcie podczas zahaczenia może spowodować zerwanie biżuterii, dlatego zalecamy zdejmowanie jej do snu. 

5. Perły z biegiem czasu ścierają się i matowieją, co jest naturalną właściwością surowca. Osłabiony klejnot może się wykruszać, rozdwajać i pękać, dlatego tak ważna jest odpowiednia jego pielęgnacja i użytkowanie.

6. W przypadku zużycia nici zalecamy oddanie biżuterii do ponownego przewiązania w ramach gwarancji wieczystej. Pomoże to uniknąć przetarcia nici, a w konsekwencji pogubienia elementów biżuterii. Biżuteria niekompletna nie podlega gwarancji. 

7. Złocenia na srebrnych powierzchniach z czasem ulegają wytarciu i jest to nieunikniony proces użytkowania. W celu wydłużenia żywotności biżuterii należy dostosować się do zaleceń użytkowania biżuterii. Wpływ na wytarcie złota ma również częstotliwość noszenia biżuterii, dlatego polecamy zdejmowanie jej do prac domowych oraz snu. 

Dzięki dostosowaniu się do zaleceń użytkowania będziesz mogła cieszyć się Swoimi Perłami przez lata!