1. Przechowuj biżuterię w oryginalnym pudełku. Dzięki temu wyeliminujesz ryzyko zadrapań, rys i zmatowień powstałych w wyniku pocierania różnych elementów o siebie.
2. Unikaj kontaktu biżuterii z potem, wodą morską, detergentami, chemikaliami i perfumami. Silne środki negatywnie wpływają na trwałość biżuterii. Naturalne perły są szczególnie wrażliwe na kontakt z wodą, która może mieć wpływ na ich połysk oraz kolor. Zalecamy zdejmowanie biżuterii przed kąpielą oraz wykonywaniem prac domowych.
3. Biżuterię z pereł można czyścić za pomocą wody z dodatkiem delikatnego mydła lub specjalnych ściereczek dostępnych w naszym sklepie internetowym. W przypadku mycia pereł w wodzie należy pamiętać o wypolerowaniu jej do sucha ściereczką oraz pozostawienia do wyschnięcia elementów z nici lub sznurków.
4. Biżuterię z zapięciem zawsze odpinaj przed założeniem, Unikniesz ryzyka zerwania biżuterii. Podczas użytkowania cienkich łańcuszków lub delikatnych nici oraz gumek jubilerskich należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nawet niewielkie szarpnięcie podczas zahaczenia może spowodować zerwanie biżuterii, dlatego zalecamy zdejmowanie jej do snu.
5. Perły z biegiem czasu ścierają się i matowieją, co jest naturalną właściwością surowca. Osłabiony klejnot może się wykruszać, rozdwajać i pękać, dlatego tak ważna jest odpowiednia jego pielęgnacja i użytkowanie.
6. W przypadku zużycia nici zalecamy oddanie biżuterii do ponownego przewiązania w ramach gwarancji wieczystej. Pomoże to uniknąć przetarcia nici, a w konsekwencji pogubienia elementów biżuterii. Biżuteria niekompletna nie podlega gwarancji.
7. Złocenia na srebrnych powierzchniach z czasem ulegają wytarciu i jest to nieunikniony proces użytkowania. W celu wydłużenia żywotności biżuterii należy dostosować się do zaleceń użytkowania biżuterii. Wpływ na wytarcie złota ma również częstotliwość noszenia biżuterii, dlatego polecamy zdejmowanie jej do prac domowych oraz snu.